SystemBar R-One Carbon One-Piece Handlebar 400 x 100mm
Artikelnummer CP2552U1041
Leider Ausverkauft749,90 € *
Sie haben Fragen
zum Produkt?
Schreiben Sie uns oder rufen Sie uns an.
Unsere Experten helfen Ihnen gerne.
Sleek Speed
The most evolved cockpit a road bike has ever seen. Engineered with input from motorsports icons MOMODesign, it surpassed our aerodynamic benchmarks while providing a stable command center.
Highlights
- Full-carbon one piece bar and stem combo created in collaboration with MOMODESIGN
- Full internal routing for Delta Steerer Tube, electronic shifting only
- 90-120mm stem lengths offered between three different widths, to accomodate a wide range of riders
- Reach: 80mm / drop: 130mm
- Flare: 20mm / stem angle: -6 degrees
- Weight: 375g
| Art.-ID | 21411113 |
| Zustand | Neu |
| Modell | CP2552U1041 |
| Hersteller | Cannondale |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 0 g |
| Netto-Gewicht | 0 g |
| Maße | 0×0×0 mm |
Verantwortliche Person
Cycling Sports Group Europe B.V.