
Odyssey Internal Headset 5mm poliert Campa ø41.8x8x45°
Artikelnummer ODC-326-HP
BESTELLBAR, VERSANDBEREIT IN 2-4 WERKTAGEN29,99 € *
Sie haben Fragen
zum Produkt?
Schreiben Sie uns oder rufen Sie uns an.
Unsere Experten helfen Ihnen gerne.
- SB
- Flache Version
Pro Headset
Low?Stack Height
Designed using high-quality sealed bearings and a precision tapered wedge to keep the headset tight at all times.
Features
High-quality sealed bearings
Color matched spacers included
10mm, 3mm & 2mm (15mm total)
Laser etched Odyssey bearings.
Specs
Campagnolo standard spec.
1-1/8 integrated headset
45º tapered bearings
41.8mm outer diameter
Fits 42mm BMX head tubes
Farbe:silber
Steuersatz:1 1/8 Ahead
Einsatzbereich:BMX
| Art.-ID | 21331573 |
| Zustand | Neu |
| Modell | ODC-326-HP |
| Hersteller | Odyssey |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 86 g |
| Netto-Gewicht | 86 g |
| Maße | 0×0×0 mm |
Hersteller
Odyssey
90650 Norwalk
USA
Verantwortliche Person
Sport Import GmbH
26188 Edewecht