
Odyssey Grandstand V2 Pedal PC 9/16", blau Tom Dugan Signature
Artikelnummer P-201-BU
Leider AusverkauftUVP 21,99 €
19,86 € *
Sie haben Fragen
zum Produkt?
Schreiben Sie uns oder rufen Sie uns an.
Unsere Experten helfen Ihnen gerne.
- Nylon Körper
- Neues Achs-System
- CrMo Achse
- Für 17mm Maulschlüssel oder 6mm Innensechskant
- 8 Pins auf jeder Seite
Grandstand V2 Pedal
Features
Second version of the popular Grandstand pedal
Redesigned internal configuration to reduce axial movement
New cylinder type bushing system
Genuinely thin body (17mm at center with uninterrupted dual concave)
Full size 14mm heat-treated axle with 17mm wrench flats and 6mm broach
8 oversized pins per side
Also available in Aluminum version.
Specs
9/16" pedal threads
New cylinder type bushing system
Dual concave pedal body
Foot-sized 105mm wide
8 oversized pins per side
Breite:n/a
Länge:n/a
Material:PC
Achse:9/16 Zoll
Gewicht:n/a
Farbe:weiß
Einsatzbereich:MTB
Einsatzbereich:Urban
Einsatzbereich:BMX
| Art.-ID | 21330820 |
| Zustand | Neu |
| Modell | P-201-BU |
| Hersteller | Odyssey |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 388 g |
| Netto-Gewicht | 388 g |
| Maße | 0×0×0 mm |
Hersteller
Odyssey
90650 Norwalk
USA
Verantwortliche Person
Sport Import GmbH
26188 Edewecht