
Fiend Vorbau Mills Topload lila
Artikelnummer SM-601PPH
Leider AusverkauftUVP 79,99 €
75,05 € *
Sie haben Fragen
zum Produkt?
Schreiben Sie uns oder rufen Sie uns an.
Unsere Experten helfen Ihnen gerne.
- CNC 6061-T6 Aluminium
- 48mm lang
- 23mm hoch
Designed with Lew the Mills stem is CNC machined from 6061-T6 aluminium and features extensive external machining to the faceplate and body to reduce weight, solid chromoly stem bolts, and a recessed compression bolt area that allows the top cap to sit flush for a clean look. We've increased the width slightly and removed all internal machining to virtually eliminate handlebar slippage. 48MM reach, 23MM rise.
Länge:48 mm
Klemmung:22,2 mm
Gabelschaft:1 1/8 Zoll
Steigung:n/a
Version:n/a
Farbe:lila
Material:AL6061
Einsatzbereich:BMX
| Art.-ID | 21330848 |
| Zustand | Neu |
| Modell | SM-601PPH |
| Hersteller | Fiend |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 345 g |
| Netto-Gewicht | 345 g |
| Maße | 0×0×0 mm |
Hersteller
Fiend
329356 Melbourne
USA
Verantwortliche Person
Sport Import GmbH
26188 Edewecht